liu.seSearch for publications in DiVA
Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • oxford
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Combinatorial invariance of Kazhdan-Lusztig-Vogan polynomials for fixed point free involutions
Linköpings universitet, Matematiska institutionen, Matematik och tillämpad matematik. Linköpings universitet, Tekniska fakulteten.
Linköpings universitet, Matematiska institutionen, Matematik och tillämpad matematik. Linköpings universitet, Tekniska fakulteten.
2018 (engelsk)Inngår i: Journal of Algebraic Combinatorics, ISSN 0925-9899, E-ISSN 1572-9192, Vol. 47, nr 4, s. 543-560Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

When acts on the flag variety of , the orbits are in bijection with fixed point free involutions in the symmetric group . In this case, the associated Kazhdan-Lusztig-Vogan polynomials can be indexed by pairs of fixed point free involutions , where denotes the Bruhat order on . We prove that these polynomials are combinatorial invariants in the sense that if is a poset isomorphism of upper intervals in the Bruhat order on fixed point free involutions, then for all v amp;gt;= u.

sted, utgiver, år, opplag, sider
SPRINGER , 2018. Vol. 47, nr 4, s. 543-560
Emneord [en]
Kazhdan-Lusztig-Vogan polynomials; Special partial matching; Combinatorial invariance
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:liu:diva-149359DOI: 10.1007/s10801-017-0785-zISI: 000435125100002OAI: oai:DiVA.org:liu-149359DiVA, id: diva2:1229802
Merknad

Funding Agencies|Wenner-Gren Foundations

Tilgjengelig fra: 2018-07-02 Laget: 2018-07-02 Sist oppdatert: 2018-08-02

Open Access i DiVA

fulltext(641 kB)57 nedlastinger
Filinformasjon
Fil FULLTEXT01.pdfFilstørrelse 641 kBChecksum SHA-512
1358043db6c2c1411a0e3fdd4226fed9a233e3a7f16733aa3cb16b900a8cfa932ab5be2e297b033cb299b904306a1ecbc9184f4789d4bc58e495618cb042052c
Type fulltextMimetype application/pdf

Andre lenker

Forlagets fulltekst

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Abdallah, NancyHultman, Axel
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Journal of Algebraic Combinatorics

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar
Totalt: 57 nedlastinger
Antall nedlastinger er summen av alle nedlastinger av alle fulltekster. Det kan for eksempel være tidligere versjoner som er ikke lenger tilgjengelige

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 1176 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • oxford
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf